- עובדות שלא ידעתם על הכוסות של

אנחנו ב מבינים שהדרך לבריאות עוברת בסביבה נקייה וירוקה יותר.

הכוסות שבחרנו מאזנות בין הצורך לשמור על הסביבה לבין המחויבות הבלתי מתפשרת להגיש את המוצר שלנו בטמפרטורה הנכונה ובמרקם המדויק – עד הטיפה האחרונה.

הנה כמה נתונים שמעניין לדעת על הכוסות שלנו – ועל איכות הסביבה.

מדוע בחרנו בכוסות שלנו?

רשת קיימת במטרה להציע חוויה מושלמת של משקאות בריאות.

גם בבחירת הכוס הושקעה מחשבה רבה ונערך מחקר מעמיק על מנת לקבוע את הסוג אשר יעניק ללקוחותינו את החויה האופטימלית.

המסקנה היתה חד משמעית, כוס העשויה מפוליסטרן תעניק את החוויה האיכותית ביותר:

 • הכי טובה בבידוד- שמירת המשקה בטמפרטורה ובמרקם הרצוי ולאורך זמן
 • הכי טובה בתחושת נוחות האחיזה – שמירת המשקה קפוא, וכף היד "יבשה"
 • הכי טובה ביחס משקל כוס נמוך מול חוזק כוס ואטימה מלאה
 • הכי טובה בבטיחות ובמגע עם מזון, ואינה מדיפה חומרים רעילים


שום חומר אחר לא נותן שילוב של חוזק, עמידות, בידוד וקלות משקל כמו הפוליסטרן. הוא משלב יתרונות מובהקים לכל הקשור במזון כולל גם בתחום איכות הסביבה.


איכות הסביבה והכוסות שלנו:

 1. בחרנו כוסות עם משקל ונפח פסולת מינימאליים – יתרון ברור ומשמעותי לאיכות הסביבה. בכל כוס של re:bar יש לא פחות מ-95% אוויר! שאר החומר הוא פוליסטרן שעובר ניפוח.
 2. בחרנו בכוסות העומדות בתקני הבטיחות והבריאות מהמחמירים בעולם - הכוסות שלנו מיובאות במיוחד מארה"ב ומיוצרות ע"י אחד היצרנים הגדולים בעולם. הן משמשות את רשתות המזון/ משקאות הגדולות בצפון אמריקה וביבשות אחרות בעולם.
  ניתן למחזר את הכוסות שלנו - הכוסות שלנו ניתנות למחזור וניתן למצוא את תו המחזור בתחתית כל כוס! לצערנו, למרות ששיטת המחזור נחשבת קלה יחסית, בישראל עדיין לא נמצאו פתרונות יעילים של איסוף, שינוע ומחזור של מוצרי אריזה משומשים. re:bar מחויבת לסייע לפיתוחה של תשתית זו ולהצטרף לממחזרים ברגע שתוקם תשתית כזו.
 3. הכוסות עשויות מחומרים שאינם רעילים ואינן מכילות CFC – כוסות הפוליסטרן שלנו לא מכילות את החומר המסוכן, השימוש בחומר אינו קיים מאז שנות ה- 80.
 4. הכוסות מיוצרות בתהליך נקי הצורך הרבה פחות אנרגיה מכוסות נייר ואינו מצריך כריתת עצים. חידושים טכנולוגיים בתחום תרמו לשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה לצורך ייצור הכוסות ובשימוש במינימום אנרגיה.

מדוע לא בחרנו בכוסות נייר?

 1. תהליך יצור כוסות פוליסטרן ידידותי בהשוואה לכוסות נייר - בתהליך הייצור של כוס נייר נדרשת למעלה מ-50% יותר אנרגיה ומשתחררים יותר גזים רעילים לסביבה.
 2. ייצור כוסות נייר דורש גם כימיקלים רבים הפוגעים בסביבה, יותר מאשר פוליסטרן.
 3. הבידוד הגרוע של כוסות הנייר גורם ללקוחות להצמיד 2 כוסות ("Double cupping"), לעטוף את הכוס בחבקים או במפיות נוספות לצורך הגברת הבידוד – ובסופו של דבר לייצר פסולת בכמות הגדולה פי 2 מאשר כוס פוליסטרן.
 4. משקל ונפח הפסולת – כוסות פוליסטרן קלות יותר מנייר.
 5. פוליסטרן הוא בר-מחזור וההנחה הפופולארית כי כוסות נייר אכן ממוחזרות, שגויה. כוסות נייר מצופות בשכבת פלסטיק/ וקס/ למינציה פנימית(על מנת להכיל משקאות/ מוצרי מזון באופן היגייני ומבודד. חומרים אלו מקשים הן על ההתכלות, והן על תהליכי מיחזור (בגלל ערבוב החומרים).
 6. מוצרי אריזת מזון חד פעמיים הנצרכים במתחמי קניות כמעט ואינם ממוחזרים בישראל – הדבר נובע מכך שאין מיכלי איסוף, ומערכת שינוע מסודרת לאתרי המיחזור.
 7. יכולת התכלות - גם הטענה כי כוסות נייר מתכלות בפרק זמן קצר יותר אינה טענה אשר הוכחה כי יש לה תרומה משמעותית לסביבה. "החסרון" הנתפש הגדול של פוליסטרן מבחינת עמידות וחוסר התכלות עובד לטובתו. בתהליך ההתכלות יש שחרור של גזים רעילים הידועים בזיהום מי תהום.

רוצה לקרוא עוד על הכוסות שלנו?

© כל הזכויות שמורות לחברת ריבאר בע"מ
Design: Michal Levi | Technology: MangoNet